Nasz Patron

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska"

więcej ...

IV Akcja Sportowa

Od września do czerwca ćwiczymy, pijemy mleko, jemy owoce i warzywa. Aby jednak zaakcentować promocję zdrowego stylu życia,co roku organizujemy Lokalną Akcję Sportową (LAS).

więcej ...

Mamy I miejsce

w zawodach sprawnościowych "Pluszowy Miś" 2016

więcej ...

Poznajemy Naszą Ojczyznę

Wycieczki, wycieczki...

Więcej ...

Mistrzynie Powiatu

Bierzemy udział w zawodach, turniejach i konkursach. I każdy nasz występ to sukces.

więcej ...

Historia Szkoły

Zobacz...

Samorząd

Zobacz...

Dokumenty

Zobacz...

Galerie

Zobacz...

25 czerwiec 2020

PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SZKOŁY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020.

5939 razy

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

2 września 2019 roku rozpoczynaliśmy wspólnie nowy rok szkolny 2019/2020. Po wakacyjnej przerwie, pełni zapału wróciliśmy do szkolnych obowiązków. Już we wrześniu wspólnie  planowaliśmy imprezy szkolne, wycieczki, wyjścia do kina, teatru. Wielu z Was z utęsknieniem oczekiwało  ostatniego dzwonka szkolnego, który powinien zabrzmieć w czerwcu.

Dziś nie mogę powiedzieć, że za chwilę zabrzmi ostatni dzwonek oznajmiający koniec roku szkolnego. Ten rok  był wyjątkowy. Minęło kilkanaście miesięcy i nadszedł czas pożegnania. Czas zakończenia  roku szkolnego. Szczególnie ostatnie miesiące były trudne dla nas wszystkich. Trudne dla Was drodzy uczniowie, dla Waszych rodziców i dla nas nauczycieli. Los tak chciał, że wszyscy  usiedliśmy do ,,szkolnej ławki” i rozpoczęliśmy nową wspólną edukację. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, z którą musieliśmy się wspólnie uporać. Nowe metody nauczania, nowe technologie i brak bezpośredniego kontaktu ze szkołą , rówieśnikami i nauczycielami. Wszystko to, było dla nas nowym wyzwaniem i doświadczeniem. Nowe  sposoby  pracy i komunikacji, nowe umiejętności i kompetencje,  wypracowane podczas nauki zdalnej, pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie uczenia i nauczania po zakończeniu pandemii. Podziękujmy sobie wzajemnie za  rok wytężonej pracy, a szczególnie za ostanie  miesiące  edukacji „na odległość”.

Dziękuję  Państwu Drodzy Rodzice, za wytrwałość, za  Wasze wsparcie w tak trudnym czasie. Wszyscy wspólnie musieliśmy się zapoznać i przyzwyczaić  do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem zrobiliście Państwo dla swoich dzieci tyle, ile nikt inny by nie zrobił. Poświęciliście swój czas, cierpliwość  a czasami nawet sprzęt ,z którego korzystały Wasze pociechy. Potrafiliście pogodzić  obowiązki własne z obowiązkami swoich dzieci. Za to przekazuję Państwu wyrazy szacunku, uznania i  serdeczne podziękowania.

Dziękuję nauczycielom, którzy  organizowali pracę w zupełnie nowych warunkach. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, którzy z pełnym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem podeszli do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, za to że przygotowywali pomieszczenia szkolne zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, z myślą o naszym wspólnym  bezpieczeństwie i zdrowiu.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy. To nie wstyd przyznać się, że wszyscy za sobą tęskniliśmy i tęsknimy.

Drodzy Uczniowie!

Już za chwilę rozpocznie się czas wakacji. Trochę innych wakacji, odmiennych od tych, które znamy. Aby były udane i  szczęśliwe, muszą być bezpieczne. Dlatego bądźcie przezorni, rozsądni i asertywni. Zachowajcie ostrożność w domu, nad wodą, w górach, w miejscach natężonego ruchu.W czasie obowiązywania reżimu sanitarnego, przestrzegajcie podstawowych zasad higieny. Gdy czujecie zagrożenie, zwracajcie się o pomoc do innych osób i  instytucji, które dobrze znacie: policja, straż pożarna, pogotowie. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.

Drodzy Absolwenci!

Koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, pracowników szkoły a także rodziców. Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez ponad  8 lat tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę. Trudno uwierzyć, że ten czas minął tak szybko. Pamiętamy doskonale pierwsze dni Waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne imprezy, wyjazdy, zabawy. Znamy wasze charakterki, humorki, dobre i złe zwyczaje,  a Wy znacie nasze. Wspólnie przeżywaliśmy  chwile sukcesów, słabości, porażek. Coś się kończy, aby zaczęło się coś innego. Czekają Was nowe wyzwania, nowe przyjaźnie i nowi nauczyciele. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić Wasze oczekiwania i marzenia. Bądźcie szczęśliwi i dzielcie to szczęście między innych.

 W imieniu własnym i grona pedagogicznego życzę Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powodzenia w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

 

                                                                                                                                       Dyr. szkoły

                                                                                                                                              (-)

Wola Wapowska, dnia 26 czerwca 2020 r.                                                             mgr Grzegorz Kontowicz