Szkoła Podstawowa w Woli Wapowskiej - Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2024

To było zakończenie roku inne niż zawsze. Tym razem nie tylko świętowaliśmy promocję do następnych klas lub ukończenie szkoły podstawowej. Ze społecznością szkolną żegnali się dyrektor szkoły, Grzegorz Kontowicz, i p. Ewa Pacholska, polonistka, odchodzący na zasłużoną emeryturę. Życzymy im odpoczynku i tego, by mogli w zdrowiu realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii na stronie szkoły: http://spwola.pl/index.php/galeria/zakoczenie-roku-2023-2024

Dnia 14 czerwca 2024 roku w szkole im. Wincentego Witosa miał miejsce uroczysty apel z okazji czterdziestej rocznicy nadania imienia patrona naszej placówki. Była to okazja do wspomnień, wzruszeń i przybliżenia najmłodszemu pokoleniu postaci Wincentego Witosa, niezwykłego człowieka i gorliwego patrioty. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny, w którym były elementy aktorskie, muzyczne oraz część edukacyjna. Na uwagę zasługuje też piękna scenografia, wystawa prac plastycznych i prezentacja, w której ukazano wartości bliskie naszemu patronowi-ojczyznę, przyrodę, ciężką pracę, szacunek do innych.

To był niezwykły dzień dla społeczności naszej szkoły.

Uczniowie klas 0 - 3 w dniu 13 czerwca 2024 r. zwiedzili muzeum etnograficzne w Kłóbce.

Zwiedzali obiekty architektury wiejskiej oraz uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich.

Wycieczka przyniosła wiele wrażeń i radości, a jednocześnie była ciekawą i edukacyjną lekcją.

4 czerwca 2024 roku uczniowie klasy piątej przygotowali dla uczniów klas: I , II, III, IV, krótkie przedstawienie teatralne " Wielokąty, wielokąty..." podsumowujące wiadomości o figurach płaskich.