Nasz Patron

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska"

więcej ...

IV Akcja Sportowa

Od września do czerwca ćwiczymy, pijemy mleko, jemy owoce i warzywa. Aby jednak zaakcentować promocję zdrowego stylu życia,co roku organizujemy Lokalną Akcję Sportową (LAS).

więcej ...

Mamy I miejsce

w zawodach sprawnościowych "Pluszowy Miś" 2016

więcej ...

Poznajemy Naszą Ojczyznę

Wycieczki, wycieczki...

Więcej ...

Mistrzynie Powiatu

Bierzemy udział w zawodach, turniejach i konkursach. I każdy nasz występ to sukces.

więcej ...

Historia Szkoły

Zobacz...

Samorząd

Zobacz...

Dokumenty

Zobacz...

Galerie

Zobacz...

Aktualności

7 maja 2024 roku, naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani z Lublina.  Nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji biologii, fizyki i chemii.

 W programie znalazły się eksperymenty, wśród których wyróżnić warto bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza np. ciekłym azotem, helem, wodorem.

Uczniowie mieli możliwość zaobserwować, jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają: chmura w szklanym słoju, wiry pierścieniowe, będące efektem działania fali uderzeniowej, latający balon na ciepłe powietrze, zabawy z helem, wodą i ciekłym azotem.

Najciekawszym elementem zajęć była możliwość aktywnego uczestnictwa uczniów w eksperymentach, które przysporzyły wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”.  

 
Magdalena Zielińska-Goebel, nauczyciel biologii, chemii, fizyki